, ,

Animo 3 wint eerste wedstrijd op het veld

Een kort verslagje van Animo 3. (Bij afwezigheid van onze schrijver ingevuld door een invaller)

Vorige week waren we afgereisd naar SDO (V) om daar in een driekamp te wennen aan het veld, nieuwe vakken en vooral aan het weer buiten. En wat zijn we getest.. Grijze wolken, wind en een lange wachttijd tussen de twee wedstrijden. De eerste wedstrijd, waar we warm waren, wonnen we vrij gemakkelijk. De tweede wedstrijd, waar we flink afgekoeld waren, verloren. A fijn, we waren weer van de straat en hebben kunnen wennen aan het weer & kunstgras. 

Daar stond de eerste competitiewedstrijd op de planning: DOT 3. Een tegenstander die Animo 3 geregeld tegenkomt de afgelopen jaren en niet altijd als een prettige tegenstander wordt gezien. Na de laatste paar wedstrijden, waar ze continu achterverdedigden, hebben wij afgelopen donderdag hier flink op getraind. Zorgvuldig omgaan met de bal, niet te snel uitspelen, groot houden, ruimtes maken en vooral: kansen pakken op het goede moment.

Zo gezegd zo gedaan, opweg naar Oss. Zonder coach Robbert die na een blessure van zijn zoon moest afhaken & zonder captain Herbert die paaseitjes ging zoeken met zijn kinderen op een vakantiepark. Met Vera tot coach benoemd en Leander tot ‘motivatie gever’ benoemd begonnen Animo aan de wedstrijd. 

Tot geluk van Alko mocht zijn vak starten in de aanval, wat dat vak ook niet ongezien liet. Twee snelle doelpunten van Marieke & Alko zetten Animo direct op voorsprong en zetten het de toon van de wedstrijd. Een sterke start maakte dat Animo de voorsprong niet los liet. Animo speelde de bal goed rond, bracht de juiste personen op de juiste posities en ronde over vele schijven goed af. Ook het andere vak scoorde snel, door goede acties en keuzes die met elkaar gemaakt werden. DOT verdedigen, geheel tegen onze verwachtingen in, niet achter. Daardoor zag je dat Animo hun eigen spel kon spelen en die met bijzonder goed samenspel deed.

De rust gingen we dan ook in met een voorsprong van 5 doelpunten, 7-12. Intrim-coach Vera benoemde dat zij goede acties zag, er goede keuzes gemaakt werden, maar dat we de korte kansjes wel iets meer mochten afmaken. Verdedigend moesten we wel scherp blijven op de dames-kansen rond de korf, waar zij erg zuiver waren. 

De tweede helft startte Animo met dezelfde gedachte zoals de eerste helft, wij gaan hier met de winst vandoor en gaan dit niet weggeven. Doelpunten bleven vallen, acties beleven gemaakt worden en de positivisme bleef aanwezig bij iedereen. Na ook Kyona Tijn & Jochem waren ingevallen en hun kansen hebben meegenomen floot de scheidsrechter voor de laatse keer. Met op het scorebord 8-20 voor Animo.

We mogen zeggen dat we een goed zelfsturend team vandaag waren, waarin we zijn blijven gaan en continu positief geweest zijn. Complimenten naar het gehele team.

Aankomende zaterdag zullen wij Reehorst 2 ontvangen thuis, waar het SUPER SATERDAY is. We zien jullie graag langs de lijn!

10:30 Animo 4 – KCD 2

12:00 Animo 3 – Reehorst 2

12:15 Animo 5 – Noviomagum/Keizerkarel 5

14:00 Animo 2 – Synergo 5

14:00 Animo 6 – SKF 5

15:30 Animo 1 – Anitolopen/Bloemendaal bouw 1