Animo 3 wint bruut korfbalgevecht van Noviomagum 3
Met de zege op Rust Roest 4 vorige week kon Animo gaan toeleven naar de confrontatie met Noviomagum 3. Er hing ook nog wat anders in de lucht (of beter gezegd in een buik) waardoor de agenda van coach Eric lichtelijk onvoorspelbaar werd. Desondanks was hij staat om Animo op de dinsdag en donderdag training te geven waarna op vrijdagavond 31 januari hij en Nicole hun prachtige zoon Luc in de armen konden sluiten. Eric eiste echter op afstand van zijn ploeg dat een overwinning op Noviomagum geboekt werd om het zaalseizoen zo levend mogelijk te houden.
Dat er een overwinning moest komen, daar was Animo zich doordeweeks al van bewust maar daar werd in het begin van de middag door DOT 3 een schepje bovenop gedaan. De formatie uit Oss wist de Royals van Tilburg 4 te verslaan, al was aan de opstelling van de hoogheden te zien dat er wellicht wat basiskrachten aan het uitbollen waren in Lech bij de rest van de koninklijke familie. Door deze overwinning kwam DOT langszij bij Noviomagum 3 en zakte Animo naar in de virtuele 4e plaats met uiteraard nog een wedstrijd te spelen die avond. Het maakte dat de inzet van de wedstrijd nog iets groter werd dan vooraf ingecalculeerd want met deze inmenging van DOT was ergens geen rekening gehouden. Het doel bleef echter hetzelfde, Animo moest met minimaal 3 punten verschil winnen van Noviomagum om het onderling resultaat voor zich te winnen.
De wedstrijd kwam hierdoor ook langzaam op gang. Noviomagum had een ietwat gewijzigde opstelling ten opzichte van de eerste ontmoeting, maar kwam met een sterk achttal op de proppen, iets wat natuurlijk binnen de verwachting lag. Animo opende de score in eigen hal maar had daarna moeite om de openingsfase te claimen door veel gemiste kansen. Noviomagum greep dat buitenkansje aan en zette de onzen op een 1-3 achterstand. Laura, die ook de openingstreffer gemaakt had, liet dat echter niet over haar kant gaan en trok de stand eigenhandig gelijk waarna Animo weer de leiding pakte op 4-3. Daarna waren de remmen los en ontstond er een waar korfbalgevecht waarbij er door beide ploegen voor elke bal geknokt werd. Duels werden fel aangegaan, doelpunten werden stevig gevierd en alle belangen waren duidelijk. De doelpunten vielen niet echt als rijpe appelen, doordat beide ploegen elkaar verdedigend behoorlijk opjoegen. In het oog sprongen de duels tussen Vera en haar wat langere blonde dame, die duidelijk verwacht had het varkentje Vera wel even te wassen. Dat haar dat niet lukte was duidelijk want zowel aanvallend als verdedigend was Vera haar meer dan eens de baas en werd de dame vakkundig uit de wedstrijd gespeeld waar Vera zelf uitblonk met maar liefst 5 doelpunten aan het einde van de wedstrijd. De 4-3 tussenstand werd 4-5 en bij rust 7-6 waarbij Noviomagum net voor rust nog een aansluitingstreffer produceerde.
Coach Luuk (What’s in the name, ondanks dat die anders gespeld wordt) roemde de strijdlust van zijn ploeg en gaf enkele elementen in het aanvalsspel aan waar mogelijkheden lagen. Animo sleep de messen nog maar eens voor de tweede helft, het was echter de bezoekende ploeg dat de stand gelijk trok (7-7). De toon was gezet en het gevecht kreeg vele nieuwe wendingen. De strijd werd verhard en dat was vooral te merken aan de duels om en rond de korf waarbij er keihard geknokt werd om de bal in de ploeg te houden of juist te veroveren. Animo had hier door de week ook aandacht aan besteed en dat leek zo nu en dan de vruchten af te werpen. Bij een 8-8 tussenstand besloot coach Luuk in te grijpen en Ky-kanon (Kyona) in te brengen. Zij toonde opnieuw haar goede vorm aan door haar eerste schot gelijk te verzilveren (9-8). Noviomagum gaf zich echter niet gewonnen en hield Animo aan een zeer kort lijntje tot 11-11. Daarna namen de gasten het initiatief over op 11-12 waarna Animo het lijntje kort moest houden. Dat lukte, want daar was Vera weer en ook Marnick deed een duit in het zakje waardoor Animo weer op 13-12 kwam. Na de 13-13 zette Animo aan om de wedstrijd in de slotfase tot een goed einde te brengen. Het benodigde verschil van 3 doelpunten verschil leek van minuut tot minuut heel dichtbij of mijlenver weg. Er werd gesleurd, gebeukt, geknokt, kansen werden gemist, frustratie was zichtbaar maar Animo leek niet af te brengen van het benodigde resultaat. Met doelpunten van Vera en Stefan werd de 15-13 op het scorebord gebracht, verdedigend deed Bram met al zijn lengte weer zijn ding door een bal te plukken en bracht hem in de aanval. Herbert trof vervolgens doel op 16-13 en zette de eerste 3 puntenvoorsprong in de laatste minuten neer. Een oerkreet volgde maar Noviomagum verkleinde de achterstand weer naar 2. Het laatste woord was echter aan Stefan die met een superactie een doorloopbal afrondde en Animo opnieuw lanceerde met bank en publiek in het kielzog. Animo wint met 17-14 en stak Noviomagum met een doelpuntje voorbij.
Na de wedstrijd werd de overwinning mooi gevierd, het publiek bedankt en ook coach Eric, die nagelbijtend (tussen de luiers, spenen, net gekregen knuffels en met Luc op schoot) op de bank zat, kreeg het verlossende bericht met een foto van zijn ploeg.
Als je nu op de ranglijst kijkt zie je plek 2 t/m 4:
Animo 3 | 12 punten |
Noviomagum 3 | 12 punten |
DOT 3 | 12 punten |
Met nog 3 speelronden te gaan wacht Animo nog een flink karwei om de tweede plaats vast te houden. Animo staat momenteel op basis van de resultaten op die tweede plaats maar kan zich duidelijk niets veroorloven. Zaterdag begint dat met een wedstrijd tegen PSV/RM Verkeersdiensten 2 in Eindhoven om 12.15 uur!