, ,

Animo 3 grijpt overtuigend de koppositie in topper

Vorige week wist Animo 3 DSC 4 van het lijf af te houden en kon zich daarom opmaken voor een topper tegen DVO/Transus 5. De formatie uit Bennekom won net zoals Animo de eerste 4 wedstrijden van het zaalseizoen en kwam dus met de ongeslagen status richting Geldermalsen. Bij binnenkomst was het duidelijk dat DVO ook niet gekomen was om de punten weg te geven, want met behoorlijk wat wisselmogelijkheden waren de messen geslepen.

Animo 3 had de voorbije week matig getraind, de concentratie was er op de dinsdag weinig en op donderdag liep nog niet alles op rolletjes. Desondanks was er maar 1 doel, winnen en de koppositie voor zichzelf claimen. DVO startte in de meest ervaren combinatie die ze op dat moment op de been konden brengen en het was duidelijk dat de ploeg een dieseltje is. Animo heeft daar ook last van maar wist al vrij snel de wedstrijd te openen door een treffer van Vera (1-0). Animo wist DVO goed onder druk te houden in de verdediging en wist dat de tegenstander in de voorbije wedstrijden ook niet overdreven de korf had gevonden. Met veel beweging en gevaar over alle schijven speelde Animo gestaag naar een 7-0(!) voorsprong. Smet op het geheel was dat Vera helaas moest uitvallen met een vervelende schouderblessure nadat ze klem kwam te zitten tussen tegenstander en aangeef.
DVO had ondertussen het verdedigende plan omgegooid en haalde meer tempo uit de wedstrijd waardoor Animo moest zoeken naar de juiste kansen om doelpunten te maken en kwam daarmee in een lastigere fase. DVO wist de korf inmiddels ook te vinden en knokte zich terug naar een 9-3 tussenstand en daarmee richting de rust te gaan. Waar het niet dat DVO het eerste konijn uit de hoge hoed toverde, een invallende jonge heer die gelijk twee doelpunten erin prikte en de hoop in de harten van zijn groen-witte teamgenoten blies. Met nog een doelpunt werd het toch weer spannend (9-6).
In de rust preekte coach Robbert om de aanvallen goed te blijven organiseren en daarmee de voorsprong weer uit te breiden en om ons niet te laten uitdagen door de trucjes van de gasten. Animo nam dit ter harte en toverde een eigen konijn uit de hoge hoed, Gandalf the Grey. Zelfs zonder een wissel te plaatsen. Met een doelpunt opende hij de score in de tweede helft en liet Animo weer genieten van een voorsprong van 4 doelpunten. Maar goed, zoals goed gebruik in LOTR* liet ook Sauron zich niet zomaar verslaan. DVO klopte nadrukkelijker aan met nog een herenwissel en keerde nadat Ilse de boot nog even afhield terug in de wedstrijd door de tussenstand naar 11-9 te tillen. De ploegen hielden elkaar in evenwicht tot 12-10. Daarna had Gandalf het gevecht met de Balrog, die blijkbaar alleen maar in de weg stond, in zijn voordeel beslecht en bracht vervolgens licht. Gandalf The White a.k.a. The White Wizard deed zijn intrede en veroverde de harten in De Randhorst met rake afstandsschoten die het arme DVO dreun na dreun gaven. Het spartelde nog een beetje tegen met het inbrengen van dezelfde heer als uit de eerste helft in Animo’s andere vak, maar die nieuwigheid was er wel een beetje af. Animo stoomde vervolgens door naar een qua spelbeeld verdiende uitslag. Daarom werd de uitslag ook bepaald op een 18-12 overwinning voor Animo.

Ondanks het uitlichten van de rol van The White Wizard was het natuurlijk een topprestatie van de hele Fellowship of the Ring waarmee Animo de koppositie voor zichzelf kon grijpen. Daarmee zit het er echter nog niet op in 2025 voor het 3e. Komende dinsdag staat er om 20.30 uur een inhaalwedstrijd op het programma in De Randhorst tegen DOT 3 dat zich in de onderste regionen bevindt in de poule.

Dus twee dingen te plannen:

  1. Wedstrijd Animo 3 – DOT 3 om 20.30 uur in de Randhorst
  2. Die LOTR-marathon die je toch nog voor de Kerst wilde kijken

Graag gedaan! Tot dinsdag!


*Voor de onwetenden, LOTR is Lord of the Rings