Animo 3 bluft zich langs Reehorst’45 2
Ja, daar is de vaste verslaggever weer. Na eitjes gevonden te hebben en 2 uur te zenuwpezen in en rond de accommodatie in Drenthe werd het bericht gestuurd dat Animo 3 de wedstrijd tegen DOT 3 omgezet had in een ruime winstpartij, ook Reehorst’45 2 deed wat het wilde doen bij Keizer Karel 2 en behaalde een ruime zege. Het was dan ook meteen de opmaat naar dit weekend waarin beide ploegen elkaar zouden treffen in Geldermalsen, klokslag 12.00 uur.
Animo zag het 4e KCD 2 verslaan en zo ook de koppositie pakken in de “die andere reserve 3e klasse” waar ons 4e hoopt het kampioenschap af te dwingen. Voor Animo 3 is dat niet anders maar het wist dat het mogelijk een pittige tegenstander zou trekken. Reehorst’45 2 is een jonge ploeg zoals je die mag verwachten, gemotiveerd, heeft een bepaalde discipline en geeft vooral veel gas zowel aanvallend als verdedigend. De vraag was hoe deze clash uit ging werken.
Animo startte in ieder geval niet overtuigend genoeg, het tempo lag te laag en het liet zich in de eerste fase opjagen door de jonge gasten uit Ede. Het dwong Animo om hier en daar andere keuzes te maken dan anders waardoor het niet zo lekker uit de verf kwam. Het was dan ook Reehorst’45 dat de score opende met een schot (0-1). Animo reageerde direct en maakte in de opvolgende aanval de gelijkmaker en kwam op voorsprong door twee afstandsschoten (3-1). De tegenstander haakte echter aan en speelde in hoog tempo rondom de korf in de aanval. Animo corrigeerde een aantal keer onnodig waardoor Reehorst’45 eigenlijk te makkelijk terugkwam in de wedstrijd en zelf de voorsprong pakte (4-5). Het was echter dankzij de sterk afrondende Tijn, die uiteindelijk met 4 doelpunten een belangrijk aandeel had in deze wedstrijd, dat de stand weer gelijkgetrokken werd. Het tweede aanvalsvak zorgde vervolgens weer voor een voorsprong met 2 doelpunten (7-5). Animo kwam echter niet tot de series van doelpunten die in het voorbije zaalseizoen gebruikelijk waren en liet Reehorst’45 meermaals leven door zelf geen doelpunten te maken. Zodoende werd er ook gerust met een 9-8 voorsprong. Coach Robbert benadrukte dat het tempo in de aanval te laag was maar dat er ondanks dat nog voldoende kansen gecreëerd werden. Doelpunten bleven echter uit, ook omdat de wind met vlagen opstak maar Animo moest vooral doorspelen naar de juiste kansen en wellicht wat meer “vuile” meters maken om tot een dergelijke aanval te komen.
Animo leek voortvarend te starten met een doorloopbal van Vera, die deze zelf regisseerde en daarmee de 10-8 aantekende. Daarna werd het moeilijk, zowel Animo als Reehorst’45 hadden het aanvallend zwaar. Animo bleef “in verzuim” door de geboden kansen niet af te maken en hier en daar zwak te schieten. Reehorst’45 deed het in dat opzicht iets beter, want de ploeg kwam met veel moeite en pijn langszij en eroverheen (10-11). Animo bleef echter rustig en het was opnieuw Tijn die de stand gelijk trok (11-11). Daarna bleef het spelbeeld vrijwel hetzelfde wilde het niet dat de frustratie groeide bij de jonge gasten dat het niet liep zoals ze voor ogen hadden. Met name op reboundkracht hadden ze het ongelooflijk zwaar waarbij Joha zich liet gelden in het ene vak en Herbert in het andere vak in zowel verdedigend als aanvallend opzicht waardoor de aanvallen van de tegenstander veelvuldig vroegtijdig onderbroken werden tot ontzetting van de coach van de Edenaren, die zijn ploeg meermaals tot rust probeerde te manen. Desondanks was het toch de in voor deze gelegenheid in rood spelende ploeg die de impasse wist te onderbreken met 2 doelpunten (11-13) en daarmee voorsorteerden op een gewonnen wedstrijd op ongeveer 8 á 9 minuten voor het einde. Coach Robbert was ondertussen begonnen om zijn bank in te zetten en bracht verse krachten in de vorm van Valentijn, Ilse & Tessa in het ene vak en Alko in het andere vak. Opnieuw brak Vera door de verdediging van de tegenstander heen en maakte de aansluitingstreffer (12-13). Daarna brak “Speedy Gonzales” Herbert door de verdediging heen en schoot de vrijstaande Alko een korte kans door de korf heen waardoor de stand gelijkgetrokken werd (13-13). In de slotfase ging Reehorst’45 in overdrive en vloog het tempo, maar ook de onrust omhoog in de aanval waardoor Animo opnieuw de aanvallen 2 minuten voor tijd makkelijk kon afbreken.
Daarna was het de beurt aan het andere vak om de wedstrijd toch nog in Animo’s voordeel te beslissen. Met Tessa binnen de lijnen werd er veel gevaar gecreëerd en ook Valentijn ontdekte dat schoten die over de rand van de korf rollen bijzonder frustrerend kunnen zijn. Toch was onze stabiele kracht Ilse, die opeens een gaatje vond en langs haar dame glipte, de bal in haar handen geduwd kreeg en daarmee een perfecte gelegenheid creëerde om de wedstrijd voor eens en voor altijd te beslissen. En zo geschiedde, de bal verdween in de korf en de 14-13 was een feit. Reehorst’45 drong gehaast nog aan, maar kwam tijd tekort om de schade te repareren. Een zege dus met de nodige bluf uit de Betuwe!
Met deze zege grijpt Animo 3 de koppositie en mag daar nu (bijna) een maand van genieten. Op 9 mei gaat men opnieuw in Geldermalsen spelen tegen Keizer Karel 2 dat afgelopen weekend DOT 3 verschalkte, maar de eerste wedstrijd verloor van Reehorst’45. Animo zal opnieuw een zege moeten boeken om de koppositie vast te houden.
Jij bent welkom, 9 mei om 12.00 uur langs de lijn!

